Filmy
Świat filmowy oczami warszawiaka

Archiwum kategorii ‘Sensacja’

Poker

15 marca 2013

Poker Poker to gra dla ludzi p stalowych nerwach. A Tommy takie właśnie ma, w przeciwieństwie do jego ofiary – Jacka. Ma w głowie idealnie rozpracowaną technikę, która może doprowadzić go do swojego celu. Gra zaczyna się po przyjacielsku – Jack mimo swojej sympatii do pokera, okazuje się dość słabym graczem, zaraz przegrywa wszystko, co mógł – na początek dostał darmowy kredyt od hotelu, więc z niego korzysta. Kiedy jednak wszystko przegrywa, chce odejść. Tommy po oszacowaniu swojego przeciwnika postanawia dać mu dwa tysiące ekstra, byleby tylko został i gra dalej. Żeby nie miał złych wspomnień po Las Vegas. I to okazuje się idealnym trafem. Jack wygrywa, i to dość duży. Przypływ pewności siebie powoduje, że zaczyna mu sprzyjać też karta, dobrze główkuje. I wtedy trafiła mu się karta, która się nie trafia – poker czerwo do waleta. Zaczyna się prawdziwa spina. Zaczyna obstawiać wszystko, co ma i nie czuje się w ogóle zagrożony. Kiedy jednak Tommy z uśmiechem na twarzy przebija jego stawkę, zaczynają się nerwy. Wie, że ma kartę zaiste wysoką, ale mimo wszystko strach pozostaje. Postawić wszystko czy nie postawić? Postanawia iść na całość – pożycza od Tommyego dwadzieścia tysięcy dolarów i kontynuje grę. Luźna gra zamienia się w poważną konkurencję…

Kategorie: Aktorzy, Sensacja | Tagi: , , , , ,

Dzień, w którym…

25 stycznia 2013

Dzień, w którym... „Dzień, w którym zatrzymała się ziemia” to niezwykła produkcja starej daty. Bardzo długo po jej premierze rozmawiano o naszej misji jako ludzkości, czy jesteśmy właściwymi władcami trzeciej planety od Słońca? Czy dobrze traktujemy Ziemię, dzięki której możemy żyć, pracować, rozwijać się? To bardzo istotne wbrew pozorom pytania. Bowiem w filmie na sam środek Manhattanu pojawia się postać, która sama siebie nazywa Klaatu i mówi, że jest przyjacielem tej planety. Czyli pochodzi z innego układu planetarnego. Ale oto oznajmia także, że jesteśmy na celowniku jego cywilizacji, która zmierza w naszym kierunku, po to, by zlikwidować każdego człowieka. Bowiem jesteśmy zagrożeniem dla Ziemi. My bez Ziemi nie możemy żyć, ale Ziemia bez nas poradzi sobie znakomicie. A my traktujemy ją zbyt źle – zanieczyszczenia, wojny i tak dalej, i tak dalej. To wszystko nie podoba się cywilizacji Klaatu i dlatego musimy zginąć – to będzie kara, którą nam wymierzyli. Początkowo nasze władze sceptycznie do tego podchodzą, ale szybko przekonują się, że jedynym sposobem przetrwania jest nie walka z najeźdźcami, tylko ułagodzenie sprawy, czyli błaganie o jeszcze jedną szansę. I tak właśnie postanawiają zrobić.

Kategorie: Sensacja | Tagi: , , , , ,

Tommy

17 stycznia 2013

Tommy Tommy Corman był niegdyś właścicielem wielkiej firmy odzieżowej. Dorobił się wielkich pieniędzy, w Las Vegas wynajmuje najlepszy pokój w jednym z najlepszych hoteli. Wraz ze swoim grubym wspólnikiem przyjeżdżają do miasta i kąpiąc się w słońcu obserwują turystów, wspominają żonę Tommyego. Corman jest tutaj wielką postacią, wszyscy żywią do niego wielki szacunek, jest wygadany, cwany i potrafi obchodzić się z ludźmi w taki sposób, by zdobyć to, czego od nich chce. Jest świetnym socjotechnikiem, krótko mówiąc. W holu swojego hotelu dostrzega Betsy z Jackiem. Okazuje się, że jest ona złudnie podobna do jego byłej żony – wszystko jest niemal identyczne, wzrost, figura, skóra i tak dalej. Uznaje, że to druga szansa, jaką dał mu los. Postanawia porzucić wszystkie dzisiejsze plany, jakie miał do zrealizowania i zabiera się za odbicie Betsy. Dowiaduje się o Jacku bardzo dużo, o Betsty także, robi rozeznanie. I na końcu, dowiadując się o jednej ze słabostek Jacka, organizuje coś – mianowicie luźną, koleżeńską partyjkę w pokera. Tak, żeby goście poczuli się jak w domu. Kiedy Jack siada na krześle nie wie, że właśnie wszedł do jaskini lwa, który lada chwila zrobi z niego osła i jeszcze odbierze mu to, co dla niego najważniejsze.

Kategorie: Sensacja | Tagi: , , , , ,

Betsy i Tommy

17 stycznia 2013

Betsy i Tommy Tego samego wieczoru Betsy i Tommy jedzą wspólnie kolację zapoznawczą. Tommy okazuje sie napalonym bufonem z zadartym nosem, który uważa, że za pieniądze można wszystko kupić, tylko wrażliwym facetem, który tęski ciągle za żoną. A tęsknota ta wróciła, jak tylko zobaczył swoją żonę w innym wcieleniu. Betsy jest nim oczarowana, chociaż kiedy Tommy mówi jej, że weekend będzie odbywał się na Hawajach, trochę się waha. Zaraz ją jednak przekonuje, że będzie tam jego syn z żoną i dziećmi – rodzinny zjazd – i że będzie bardzo przyjemnie. Betsy godzi się, tym razem bez oporów. Jest nawet oczarowana tym pomysłem. Kiedy tylko Jack dowiaduje się o tym, wpada w prawdziwą furię. Jest kłótnia, krzyk, ale wszystko pokazane w humorystycznym tonie. Tu na uwagę zasługuje Nicolas Cage, odtwórca głownej roli w tym filmie – rolę Jacka Singera zagrał wręcz wyśmienicie. Jack próbuje jeszcze porozmawiać z Tommym, ale nie udaje mu się, zostaje sam w Las Vegas, łapie straszne doły. Próbuje jeszcze wygrać co nieco pieniędzy, żeby móc ściągnąć Betsy z powrotem, ale nic z tego, wraca do Nowego Jorku i próbuje pracować, jakoś przeczekać ten weekend, który przedłuża się do kilku dni więcej. W końcu nie wytrzymuje i jedzie po Betsy na Hawaje.

Kategorie: Sensacja | Tagi: , , , ,

« Poprzednie