Filmy
Świat filmowy oczami warszawiaka

Archiwum kategorii ‘Fantasy’

Harry Potter i Zakon Feniksa

4 marca 2013

Harry Potter i Zakon Feniksa Dowiadujemy się o istnieniu Zakonu Feniksa , który ma za zadanie walczyć z Lordem Voldemortem. Harry zostaje zaatakowany przez dementorów , zmuszony do użycia magii musi stanąć przed trybunałem. Na szczęście zostaje oczyszczony z zarzutu bezpodstawnego użycia czarów jak osoba nieletnia. Nową nauczycielką obrony przed czarną magią zostaje Dolores Umbridge. Kobieta o nieprzyjemnej powierzchowności i wyglądzie ropuchy. Od samego początku Harry wkracza z nią na wojenną ścieżkę. Z czasem staje się ona Wielkim Inkwizytorem Hogwartu, przez co ma uprawnienia do ingerencji w życie prywatne uczniów Hogwartu. W tej serii główny bohater przeżywa swoją pierwszą nieszczęśliwą miłość do swojej koleżanki Cho Chang. Harry dowiaduje się o przepowiedni dotyczącej jego i Czarnego Pana, ma wizję , e Syriusz jest torturowany w Londynie . Wraz z grupą oddanych przyjaciół wyrusza na odsiecz swojemu chrzestnemu. Co jednak okazuje się zasadzką na niego samego. Premiera książki to rok 2004 , a na ekranach kin to 2007 rok.

Kategorie: Fantasy | Tagi: , , , , ,

Harry Potter i Komnata Tajemnic

16 stycznia 2013

Harry Potter i Komnata Tajemnic Na początku utworu Pottera odwiedza skrzat domowy o imieniu Zgredek. Ostrzega go przed powrotem do Hogwartu, jednak Harry lekceważy jego sugestie. W szkole panuje spokój , który trwa aż do Halloween kiedy petryfikacji ulega kot woźnego Filcha, pani Norris. Dokonuje tego potwór, który od wieków przebywał w zamku, który został uwolniony. Wkrótce ma miejsce fala kolejnych tragicznych wydarzeń , jednak trójka przyjaciół w samą porę wpada na ślad ponurej historii i możliwych jej konsekwencji. Okazuje się , że Lord Voldemort opętał siostrę Rona- Ginny i za jej pomocą otworzył tytułową Komnatę Tajemnic przez co zapoczątkował falę petryfikacji. W ostatniej chwili Harry wyrusza na odsiecz młodej dziewczynie , ratuje jej życie, zabija potwora i niszczy sekretny pamiętnik Toma Marvolo Riddla. Utwór kończy również inny pozytywny aspekt, otóż zostaje uwolniony Zgredek , którego intencje były dobre aczkolwiek sposób ich wykonywania dziwaczny. Premiera książki w Polsce to wrzesień 2000 roku , a filmowa premiera odbyła się w styczniu 2003 roku.

Kategorie: Fantasy | Tagi: , , , ,

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

7 grudnia 2012

Harry Potter i Kamień Filozoficzny Książka miała swoją premierę w roku 1997. Utwór rozpoczyna się gdy główny bohater jest niemowlęciem i przybywa do domu swojego wujostwa w Londynie przy Privet Drive. Umieszczają go tam czarodzieje , którzy powierzają go rodzinie Dursley, pomimo i nie mają o niej najlepszego zdania. Mija dziesięć lat, całe otoczenie Harry’ego traktuje go jako istotę gorszą od wszystkiego. Jednak gdy kończy jedenasty rok życia dostaje list , w którym jest informacja , że przynależy do grona czarodziejów i ma miejsce w szkole magii zwanej Hogwartem. Z początkiem jesieni rozpoczyna naukę , poznaje nowych ludzi Rona i Hermionę , którzy stają się jego powiernikami. Ma także nowych wrogów jak np. Draco Malfoy. Uczy się magii , dowiaduje się , że w szkole ukryty jest skarb , którym jest tytułowy Kamień Filozoficzny. Pierwszoplanowymi postaciami są Harry , Ron i Hermiona. W Polsce premiera ekranizacji książki miała miejsce osiemnastego stycznia 2002 roku. Zarówno książka jak i film od samego początku cieszyły się ogromną popularnością i zainteresowaniem.

Kategorie: Fantasy | Tagi: , , , , , , ,

Harry Potter i Więzień Azkabanu

24 listopada 2012

Harry Potter i Więzień Azkabanu W wyniku nieszczęśliwego wypadku , Harry zmuszony jest uciekać z domu wujostwa. Przez przypadek napotyka Błędnego Rycerza, magiczny środek transportu, którym można przemieszczać się na duże odległości w krótkim czasie. Tymczasem z więzienia ucieka znany seryjny zabójca Syriusz Black. Potter dowiaduje się , że jest on zamieszany w zabójstwo jego rodziców. Trójka przyjaciół odkrywa jednak , że nie jest to prawdą i Syriusz jest zupełnie inną osobą niż jest kreowany. W Hogwarcie tymczasem dementorzy- okropne stwory wysysające szczęście z wszystkiego na co się natkną. Sprawiają , że człowiek przypomina sobie najgorsze momenty swojego życia, dlatego dla Harry’ego spotkania z nimi są trudne. Podczas meczu quiditcha o mało nie przypłacił tego życiem spadając z dużej wysokości. W wyniku sprytnego planu Hermiony i zastosowaniu urządzenia mieniącego czas udało się uwolnić Blacka od dementorów i umożliwić mu ucieczkę. Książka miała premierę w 2001 roku. Ekranizacja okazała się słabsza od swoich poprzedniczek , premiera polska odbyła się w 2004 roku.

Kategorie: Fantasy | Tagi: , , ,

« Poprzednie