Filmy
Świat filmowy oczami warszawiaka

Archiwum kategorii ‘Aktorzy’

Poker

15 marca 2013

Poker Poker to gra dla ludzi p stalowych nerwach. A Tommy takie właśnie ma, w przeciwieństwie do jego ofiary – Jacka. Ma w głowie idealnie rozpracowaną technikę, która może doprowadzić go do swojego celu. Gra zaczyna się po przyjacielsku – Jack mimo swojej sympatii do pokera, okazuje się dość słabym graczem, zaraz przegrywa wszystko, co mógł – na początek dostał darmowy kredyt od hotelu, więc z niego korzysta. Kiedy jednak wszystko przegrywa, chce odejść. Tommy po oszacowaniu swojego przeciwnika postanawia dać mu dwa tysiące ekstra, byleby tylko został i gra dalej. Żeby nie miał złych wspomnień po Las Vegas. I to okazuje się idealnym trafem. Jack wygrywa, i to dość duży. Przypływ pewności siebie powoduje, że zaczyna mu sprzyjać też karta, dobrze główkuje. I wtedy trafiła mu się karta, która się nie trafia – poker czerwo do waleta. Zaczyna się prawdziwa spina. Zaczyna obstawiać wszystko, co ma i nie czuje się w ogóle zagrożony. Kiedy jednak Tommy z uśmiechem na twarzy przebija jego stawkę, zaczynają się nerwy. Wie, że ma kartę zaiste wysoką, ale mimo wszystko strach pozostaje. Postawić wszystko czy nie postawić? Postanawia iść na całość – pożycza od Tommyego dwadzieścia tysięcy dolarów i kontynuje grę. Luźna gra zamienia się w poważną konkurencję…

Kategorie: Aktorzy, Sensacja | Tagi: , , , , ,

Kontakt

17 lutego 2013

Kontakt „Kontakt” to świetnie zrealizowany film o porozumiewaniu się z kosmitami. Opowiada historię pewnej pani naukowiec, która całe życie zajmowała się poszukiwaniem życia na innych planetach. Wierzy w to bardzo, że nie jesteśmy samy we wszechświecie, ponieważ jak sama mówi, byłoby to ogromne jego marnotrawstwo. Dlatego bada, szuka, choć coraz mniej dostaje pieniędzy na swoje badania. Aż pewnego dnia odbiera przekaz – skontaktowali się z nią kosmici. Przekazali ziemianom projekt, który muszą zbudować, jeśli chcą się z nią skontaktować. To będzie bardzo długa i kosztowa produkcja, ale pod naciskiem pewnych organizacji, w końcu dochodzi do jej budowania. Ale istnieją mniej przyjaźni ludzie, którzy wierzą, że maszyna ta wyzwoli szatana i starają się przeszkodzić w jej budowie. Jeden z czołowych członków tej organizacji dostaje się w przeddzień startu maszyny i powoduje wybuch. Kobieta jest zrozpaczona, ale kontaktuje się z nią pewien rządowy, ekscentryczny naukowiec, który pokazuje, że tym samym kosztem rząd Stanów Zjednoczonych zawsze robi drugi projekt, na wszelki wypadek. I dzięki niemu może ona wziąć udział w badaniach. Kiedy nie ma nikogo, kto chciałby polecieć, ona się na to decyduje. To będzie coś więcej niż bliskie spotkanie trzeciego stopnia.

Kategorie: Aktorzy, Dramat | Tagi: , , , ,

Wojna światów

3 stycznia 2013

Wojna światów ostatni film reżyserii Stevena Spierberga zrealizowany do tej pory to właśnie „Wojna Światów”. Jest to brutalna historia o najeździe Marsjan na nasza planetę. Początkowo ich zamiary nie są do końca jasne. Wiadomo, że brutalnie traktują ludzi, zabijają ich, ale nie wiadomo, czego konkretnie od nas oczekują. I wszystko wychodzi na jaw, kiedy jeden z głównych bohaterów zostaje wzięty w niewolę. Okazuje się, że Ziemianie stanowią bardzo wydajną energię dla ich maszyn. I tak zaczyna się WOjna Światów, w której uczestniczą przedstawiciele dwóch całkowicie odmiennych ras. Marsjanie za pomocą swoich groźnych robotów równają z ziemią całe miasta, zabijają ludzi, a wojsko jest początkowo całkowicie bezradne, nie wiadomo jak uderzyć w najeźdźców. W środku tego wszystkiego znajduje się pewien zdegenerowany ojciec dwójki dzieci. Muszą sobie jakoś poradzić w tym świecie, który już nigdy nie będzie taki sam. Jego córka cierpi na dziwną chorobę, co utrudnia znacznie ich ucieczkę, a syn jest zatwardziałym egocentrykiem, który nie widzi nic innego jak tylko swoje pomysły. Ich droga będzie ciężka ale podczas niej zdają sobie sprawę, jak bardzo siebie potrzebują.

Kategorie: Aktorzy, Sensacja | Tagi: , , , , ,

You can dance

28 grudnia 2012

You can dance „You can dance” zrobił ogromną furorę wśród młodzieży. Jest to program, w którym uczestnicy pokazują swoje umiejętności taneczne. Ale nie jest on zbliżony do słynnego „Tańca z gwiazdami”, gdyż mówię tu o zupełnie innym rodzaju tańca. Wszystko zaczyna się od castingów. Na castingi przychodzi bardzo dużo ludzi, ale jury może wybrać tylko określoną liczbę osób, które zakwalifikują się do następnego etapu, czyli wyjazd do Barcelony, Paryża czy Buenos Aires, w celu doskonalenia swoich umiejętności. Następnie w kolejnych etapach jury decyduje, która osoba odpada. Do programów na żywo kwalifikuje się jedynie 12 osób (6 dziewczyn i 6 chłopaków). W programach na żywo najpierw tańczą w parach, po czym jury w składzie: Agustin Eggurola, Michał Piróg i Weronika Marczuk-Pazura decydują, kto zagra w tak zwanej dogrywce. Dogrywka polega na tańcu indywidualnym. Telewidzowie decydują, która dziewczyna i który chłopak opuszczą dany odcinek. Program emitowany jest w każdą środę o godzinie 21:30 na tvnie.

Kategorie: Aktorzy, Komedia | Tagi: , , , , ,

« Poprzednie