Filmy
Świat filmowy oczami warszawiaka

Archiwum z Luty, 2013

Początki

18 lutego 2013

Początki Początki programu były zwyczajnie nudne. Uczestnicy rozmawiali o sobie, prowadzili poznawcze rozmowy, wymieniali się opiniami. Czarek nie ukrywał, że jest zażenowany tym programem, ale nie mówił, dlaczego więc właściwie postanowił przyjść do „Show”. Pierwszy wieczór zapowiada się nieciekawie – brakuje jedzenia, ponieważ jedna z uczestniczek przesoliła zupę. Więc prowadząca program postanowiła dać im inną rozrywkę – mnóstwo wódki. Podpici uczestnicy zaczynają odkrywać swoje karty – kto jest kim, robi się nastrojowo. Następnego dnia powstaje pierwszy konflikt. Czarek chce oglądać „Człowieka z marmuru”, który leci na konkurencyjnym kanale, a prowadząca nie pozwala go włączyć. Zaczyna się bitwa uczestników na głosy – kto jest za, a kto przeciw programowi. Drużyna Czarka przegrywa, a przegrani przechodzą na drugą stronę, kiedy dowiadują się, że mogą oglądnąć Turniej Czterech Skoczni, na którym skacze Adam Małysz. Czarek obraża się i idzie łowić ryby, natomiast Monika zaczyna się źle czuć, więc idzie się położyć spać. Czarek łowi pięknego, dużego szczupaka i zostaje zmuszony do wyrzucenia go z powrotem do wody. Między Czarkiem a Aliną zawiązuje się pewna nić… Następnego dnia programu, między uczestników wchodzi śmierć. Ginie jedna z uczestniczek, mianowicie Monika. Prawdopodobnie się czymś zatruła. Przyjeżdżają lekarze i zabierają ją do reżyserki. Kiedy siedzą wszyscy w pokoju i zastanawiają się, co takiego się wydarzyło, przychodzi reżyserka i mówi, że Monika nie żyje. Daje im do wyboru – albo opuszczają program, albo zostają dalej i tym razem nie mogą odejść bez podpisania specjalnej petycji. Dodatkowo daje uczestnikom ważne zadanie do wykonania. Mają nadal udawać, że Monika jest i zachowywać się tak, jakby tu była. W reżyserce okazuje się, że śmierć Moniki była ukartowana dla ubarwienia programu. Uczestnicy dają się wodzić za nos, ale Czarek robi sobie z tego wszystkiego jaja. Zdenerwowana reżyser grozi, że usunie go z programu lada dzień. Wieczór zapowiada się romantycznie – Czarek z Alinką umawiają się na spotkanie w prywatnym pokoju, gdzie będą mogli spędzić intymne chwile. Czarkowi jednak mylą się pokoje, więc wchodzi do tego, w którym znajduje się dziewczyna Romana. Kiedy wychodzi i zasypia z Alinką w innym pokoju, napływa informacja, że na drugi dzień będą mogli zobaczyć się ze swoimi rodzinami. Gangsterzy polujący na Czarka już przygotowują się na to spotkanie.

Kategorie: Dramat | Tagi: , , , , ,

Kontakt

17 lutego 2013

Kontakt „Kontakt” to świetnie zrealizowany film o porozumiewaniu się z kosmitami. Opowiada historię pewnej pani naukowiec, która całe życie zajmowała się poszukiwaniem życia na innych planetach. Wierzy w to bardzo, że nie jesteśmy samy we wszechświecie, ponieważ jak sama mówi, byłoby to ogromne jego marnotrawstwo. Dlatego bada, szuka, choć coraz mniej dostaje pieniędzy na swoje badania. Aż pewnego dnia odbiera przekaz – skontaktowali się z nią kosmici. Przekazali ziemianom projekt, który muszą zbudować, jeśli chcą się z nią skontaktować. To będzie bardzo długa i kosztowa produkcja, ale pod naciskiem pewnych organizacji, w końcu dochodzi do jej budowania. Ale istnieją mniej przyjaźni ludzie, którzy wierzą, że maszyna ta wyzwoli szatana i starają się przeszkodzić w jej budowie. Jeden z czołowych członków tej organizacji dostaje się w przeddzień startu maszyny i powoduje wybuch. Kobieta jest zrozpaczona, ale kontaktuje się z nią pewien rządowy, ekscentryczny naukowiec, który pokazuje, że tym samym kosztem rząd Stanów Zjednoczonych zawsze robi drugi projekt, na wszelki wypadek. I dzięki niemu może ona wziąć udział w badaniach. Kiedy nie ma nikogo, kto chciałby polecieć, ona się na to decyduje. To będzie coś więcej niż bliskie spotkanie trzeciego stopnia.

Kategorie: Aktorzy, Dramat | Tagi: , , , ,

Druga śmierć

13 lutego 2013

Druga śmierć Śmierć pojawia się po raz drugi. Ginie Euzebiusz, uczestnik programu, który nie był podstawiony. Reżyserzy są wstrząśnięci, ale prezes postanawia dalej prowadzić program. Chcą tego prawie wszyscy telewidzowie. Uczestnicy programu zostają poinformowani, że Euzebiusz zatruł się i wrócił do szpitala, ale żyje i ma się dobrze. Wszyscy to kupują. Na miejsce Euzebiusza przyjeżdża Piotr, który jest policjantem i ma przeprowadzić śledztwo w sprawie śmierci Euzebiusza. Na dodatek poziom wody zaczyna się podnosić, co grozi zlaniem wyspy, na której jest dom. Piotr przyznaje się, że jest tu po to, by wyjaśnić okoliczności śmierci Euzebiusza. Już pierwszej nocy jednak Piotr ulega wypadkowi – ktoś wylewa olej, on poślignął się na nim i złamał nogę. Tej nocy dochodzi do zbliżenia między Alinką a Czarkiem. Czarek podczas stosunku postanawia wyjść i uspokoić jednego z mieszkańców, po czym wpada na zakrwawione ciało Romana. W tym momencie kamery wyłączają się na chwilę przez przypadek, a jedyne ujęcie z nocy, które zostało zarejetstwowane, to jak Czarek trzyma Romka za barki, cały we krwi. Następny dzień upływa pod troską o Romana, jego dziewczyna zaczyna się niecierpliwić. Wychodzi na jaw, że Czarek miał z tym coś wspólnego, uczestnicy biją go do nieprzytomności i zamykają. Koniec jest blisko, wszystko dzięki Czarkowi. Wydostaje się na zewnątrz i odnajduje Romana. Okazuje się, że nie zginął, a schował się po to, by dojrzeć, kto jest mordercą. W trakcie bity zostaje zabity przez prąd, a kiedy wchodzi do pokoju Piotra dochodzi do wniosku, że on jest mordercą. Kamery nie nagrywają niczego od dłuższego czasu, reżyserka jest przerażona, podobnie jak operator. Kiedy Czarek przedstawia dowody przeciwko Piotrowi okazuje się, że Roman żyje. Daje mu pistolet i zaczyna szukać liny, by związać Piotra. Wtedy okazuje się, że zarówno Roman i Piotr są mordercami. Dochodzi do szamotaniny, Czarek zyskuje przewagę i zabija Romana. Zaraz chce zabić Piotra, ale wtedy ten wybucha śmiechem i wszystko się wyjaśnia – wszystko, od początku do końca, było ukartowane, a wkręcani byli również Ci z reżyserki. Reality show do kwadratu. Tylko prezes i operator techniczny wiedzieli o prawdzie. Czarek zyskuje popularność widzów, ale ma to gdzieś – ma za złe twórcom, że doprowadzli do tego, że chciał zabić człowieka, zmusili go do upodlenia. Mówi, że nie jest żadnym gównianym idolem, bo na to zasługuje każdy, kto nie jest w telewizji. Odpływa dowiadując się, że Alinka chce zostać, bo woli wygrać pieniądze. Razem z Czarkiem odpływa Zenon i wyruszają w Polskę.

Kategorie: Dramat | Tagi: , , , ,