Filmy
Świat filmowy oczami warszawiaka

Archiwum z Listopad, 2012

Viva Las Vegas!

28 listopada 2012

Viva Las Vegas! Viva Las Vegas – okazuje się, że Jack wróci tu szybciej niż myśli. Ale przedtem musi zmierzyć się z biurokratycznymi przeszkodami, które nie pozwalają mu zlokalizować miejsca zamieszkania Cormana. Wyjeżdża więc ślepo do miasta, w którym mieszka i postanawia wyruszyć na poszukiwania. Spotyka skorumpowanego taksówkarza, który wywozi go na pole, trafia na dwadzieścia cztery do aresztu dzięki niesamowicie sprytnemu rozplanowaniu sytuacji przez Cormana. Betsy natomiast o niczym nie wie, a będąc zauroczona w Tommym nie zdaje sobie sprawy, że on ją chce mieć w kontekście własności, jak zabawkę. Jack musi jechać za nimi na Hawaje, gdzie mają wziąć ślub. Wsiada do grupy akrobatycznej imienia Elvisa Presleya i nie wie, że będzie musiał wyskoczyć ze spadochronu. Kiedy jest już nad miastem, Betsy decyduje się odmówić Tommyemu, ale on zachowuje się wtedy jak prawdziwy dyktator. Jack ląduje na środku placu w Las Vegas, gdzie w sukni ślubnej ucieka Betsy. Kiedy schodzą się z powrotem, ona przejrzewa na oczy, że zrobiłaby idiotyczną rzecz, tak po prostu rzucając go i wychodząc za Comrana. Tym razem na dobre biorą ślub, a ich świadkami są uczestnicy skoków akrobatycznych im. Elvisa Presleya. Happy end pełną gębą.

Kategorie: Sensacja | Tagi: , , , ,

Harry Potter i Więzień Azkabanu

24 listopada 2012

Harry Potter i Więzień Azkabanu W wyniku nieszczęśliwego wypadku , Harry zmuszony jest uciekać z domu wujostwa. Przez przypadek napotyka Błędnego Rycerza, magiczny środek transportu, którym można przemieszczać się na duże odległości w krótkim czasie. Tymczasem z więzienia ucieka znany seryjny zabójca Syriusz Black. Potter dowiaduje się , że jest on zamieszany w zabójstwo jego rodziców. Trójka przyjaciół odkrywa jednak , że nie jest to prawdą i Syriusz jest zupełnie inną osobą niż jest kreowany. W Hogwarcie tymczasem dementorzy- okropne stwory wysysające szczęście z wszystkiego na co się natkną. Sprawiają , że człowiek przypomina sobie najgorsze momenty swojego życia, dlatego dla Harry’ego spotkania z nimi są trudne. Podczas meczu quiditcha o mało nie przypłacił tego życiem spadając z dużej wysokości. W wyniku sprytnego planu Hermiony i zastosowaniu urządzenia mieniącego czas udało się uwolnić Blacka od dementorów i umożliwić mu ucieczkę. Książka miała premierę w 2001 roku. Ekranizacja okazała się słabsza od swoich poprzedniczek , premiera polska odbyła się w 2004 roku.

Kategorie: Fantasy | Tagi: , , ,

Idol

24 listopada 2012

Idol „Idol” jest to znany program na całym świecie. W tym programie jury wyłania najlepszych piosenkarzy i piosenkarki z całego kraju. Najpierw kandydaci przychodzą na castingi w największych miastach Polski. Tutaj wyłanianych jest bardzo dużo osób, które coś sobą prezentują i potrafią śpiewać. Castingi są po to, aby do programu nie zakwalifikowały się osoby, które są głuche i zupełnie nie potrafią śpiewać, bo nie słyszą dźwięków muzyki. Po castingu jest jeszcze kilka etapów, po którym zawsze odpada jakaś część osób, o czym decyduje jury w składzie: Elżbieta Zapędowska, Kuba Wojewódzki, Robert Leszczyński i Jacek Cygan. Dopiero od etapów, które odbywają się na żywo zdania jurorów nie są już brane pod uwagę, gdyż o losach uczestników decydują ludzie wysyłający smsy i dzwoniący. Najlepszy piosenkarz dostaje nagrodę pieniężną i możliwość wyprodukowania własnej płyty na koszt producenta programu. Obecnie program nie jest emitowany, ale na jego miejsce powstał program „Fabryka gwiazd”, który ma taki sam cel, jak „Idol”.

Kategorie: Komedia | Tagi: , , , ,

Taniec z gwiazdami

24 listopada 2012

Taniec z gwiazdami Cała popularność wszystkich programów rozrywkowych zaczęła się od „Tańca z gwiazdami” emitowanego przez stację TVN. Jak sama nazwa wskazuje w programie tym gwiazdy, pokazują swoje umiejętności taneczne w parach. Producent zaprasza do udziału w tańcu znane i lubiane przez telewidzów gwiazdy polskich filmów i seriali, a następnie dobiera do nich profesjonalnych tancerzy, którzy starają się nauczyć sławy tańca, aby jak najlepiej pokazać się przed jury i publicznością. Na fotelach jury zasiadają 2 osoby, które zupełnie nie znają się na tańcu, czyli Zbigniew Wodecki i Beata Tyszkiewicz, oraz 2 osoby, które tańczą lub tańczyły profesjonalnie, czyli Iwona Pawlowicz i Piotr Galiński. Każdy z jurorów ocenia parę w skali od 1 do 10, a na koniec programu publiczność wysyła smsy na wybraną parę i ta para, która otrzyma najmniej głosów odpada z programu. W finale 2 pary walczą o kryształową kulę. Program ten jest na tyle popularny, że już jest w planach 10 edycja „tańca z gwiazdami”. Program ten emitowany jest w każdą niedzielę o godz.20 na tvnie.

Kategorie: Komedia | Tagi: , , , ,

« Poprzednie